בואו נכיר מא'-ת'

פרסמתי את הפוסט הזה בפייסבוק שלי ב-3 חלקים.
פוסט היכרות מא'-ת'.
נראה כמה אנחנו מכירים ומעניין מה תלמדו עליי...
גילוי נאות, ראיתי את הפוסט אצל חברתי, רוית נדלר, התלהבתי והחלטתי שבא לי גם. תשמעו זו ממש משימה לא פשוטה. יש אותיות שהלך צ'יק צ'ק ויש כאלה שממש נתקעתי איתן.
לכל אות רשמתי אסוציאציה אחת או שתיים ובמשפטים ספורים הרחבתי לגבי בקשר לאותה מילה.

 
יאללה, מתחילים...
א' – אימון + אמא
אימון – למדתי אימון לראשונה ב- 2008. אני מגיעה מעולמות תוכן רלוונטיים. יעוץ ארגוני, משאבי אנוש הדרכה והנחייה. יחד עם זאת האימון שינה לי את החיים. אני מגדירה את עצמי כמאמנת בהווייתי ובמי שאני.
אמא – יש לי אמא מדהימה. שתזכה לחיים ארוכים. אני אוהבת וגאה בה על הדרך שהיא חיה את חייה. שמחה לראות עד כמה היא מופת לילדים שלי. מאחלת לעצמי להגיע לגבורות פלוס (לא אסגיר את הגיל שלה) ולהיראות ולחיות כמוה. לחייך אמא! 


ב' – בנים.
טוב, אני אמא ל- 3 בנים. מה זה אומר? בגילאים הצעירים המשפט השכיח היה "תפסיקו, זה בסוף ייגמר בבכי". זה באמת נגמר בבכי... מהצד שלהם נאמר לי כל הזמן "It's a guys thing..." זה להכיר כל קיר טיפוס ופארק חבלים ותכל'ס לאהוב לעשות את כל זה בעצמי. מה קדם למה? אין לי שמץ מושג... אני עושה סקי (עם הבנים) צנחתי, עשיתי פאראגליידינג , חובבת סרטי אקשן ופעולה, מכירה ועוקבת אחרי שלל גיבורי על... בקיצור, אמא של בנים. אוהבת אתכם על סוף העולם וחזרה אינסוף פעמים.


 ג' – גב + גירושים
גב – יש לי ענייני גב בערך משנת 2009. הגב שלי לימד אותי הרבה דברים.
בראש ובראשונה לא לקפוץ מהמיטה מאפס ל- 100 בשנייה וחצי. לתת לי ולגוף זמן להתעורר. למדתי להקשיב לגוף שלי ולעשות סוגי ספורט שעד אז לא ממש התחברתי אליהם. כולל יוגה ופלדנקרייז.
גירושים – אני גרושה כבר 11 שנים, אחרי 22 שנות נישואין. גרושה באושר. ביחסים מצויינים עם הגרוש שלי מהיום הראשון. כי הבנו שההחלטה להתגרש היא הפתרון שלנו למה שלא עבד עבורנו. מאותו רגע גם הבנו, שאנחנו קשורים לנצח כהורים ל- 3 מהסעיף הקודם. מהיום הראשון כל הפעולות שלנו ביחסים בינינו הן מהמקום הזה. אם מעניין אתכם איך עושים את זה מוזמנים לקרוא כאן 

ד' – דיילת אוויר + דאלאס
דיילת אוויר - מה יש לומר? השתגעתי לפני כמעט 3 שנים. הפכתי להיות דיילת אוויר שנתיים לפני פרוץ הקורונה, כשהייתי בת 54. זו לא הייתה הגשמת חלום כי לא היה חלום כזה. החלום נהיה תוך כדי תנועה. כרגע בחל"ת. מקווה עבורי ועבור כולנו שאחזור לעבודה במהירה... על השינוי שעשיתי אפשר לקרוא כאן


דאלאס, לא הסדרה ההיא של לפני מיליון שנה. דאלאס, העיר, אליה עברתי למספר שנים עם המשפחה. רילוקיישן. אמא ל- 2 + תינוק בן 4 חודשים. בתקופה בה אמצעי התקשורת לא היו נגישים כל כך. היה די קשוח. לבד בלי משפחה וחברים (מעבר לגרעינית). היום, כשאני קוראת או מדברת עם חברות, שמעבר לימים ויבשות, אני יודעת שאם היו לי אמצעי התקשורת של ימינו, כשהייתי שם, הייתי נהנית הרבה יותר. 

ה – הדרכה והנחייה
אני מדריכה מאז הצבא. מאז שהגעתי לקורס במודיעין (שדה) והבנתי שלא בא לי לעסוק במקצוע. אז מה הפתרון? להישאר להדרכה. לא סיימתי מצטיינת את הקורס ובכל זאת החליטו שאשאר למבחן הדרכה. השאר היסטוריה. במבחן ההדרכה, דרך אגב, לימדתי את הסגל הבכיר בבה"ד 15 להכין סלט פירות... מאיפה היה לי את האומץ??? 


ן – ויסקי....
טוב, אין לי מה לכתוב. כמו בארץ-עיר האות הזו בעייתית. ולכתוב וירוס בתקופתינו זה לא בא בחשבון! אבל אם כבר אז מודה שאני ממש לא מבינה או מתחברת לויסקי. 

ז – זמן
יש לי יחסים מאוד מוזרים עם הזמן. מצד אחד הגעתי לכל מקום בארץ ובעולם בדיוק בזמן. כל עוד זה קשור בענייני עבודה ומחויבות. בעניינים חברתיים או עם עצמי אני הרבה יותר נזילה. לקח לי זמן להתארגן על עצמי כעצמאית. טיפ, אסור בתכלית לדחות משהו שנקבע איתי ב- 10 דקות. זה מתכון בדוק לזה שאני אאחר מעבר לאותן עשר דקות . הכל מתבלבל לי... 

ח – חֲבֵרוּת כמעט מכל גיל ומכל תקופה יש לי חברה או חבר.
חֲבֵרוּת היא ערך עבורי. יש לי אוסף מגוון של חברים.ות ובהחלט יכולה להעיד על עצמי (מי שכאן נמנה על המעגלים שלי מוזמן להעיד) ככזו שיודעת לשמור על קשרים. כמעט לחלוטין לא מתחשבנת בענייני מי התקשר למי. יודעת שההדדיות מגיעה בשלל דרכים. וכן, היו מקרים שבהם הרגשתי חוסר הדדיות וזה נגמר.
היום אני מבינה שזה קורה. לא תמיד חברות היא לכל החיים. לעיתים היא לתקופה. בהחלט התברכתי בכמה וכמה חברים.ות לחיים.


ט – טבע וטיולים זה הולך ביחד.
חובבת טבע ומאוד אוהבת לטייל. כל פעם שאני מטיילת אני שמחה על זה. בין אם בטיולים בטבע ובין אם בטיול במקום אורבני. לא תמיד טיילתי בכמות שהייתי רוצה. להיות בטבע מרחיב את הלב ולטייל בכלל זה עבורי להכיר מקומות אחרים. על כל מה שמשתמע מכך. ואני ממש שמחה על זה שלאחרונה יצא לי לעשות כמה מסלולי הליכה ארוכים בשביל ישראל. תענוג!


י - ירושלים + ים
ירושלים אוהבת מאוד את העיר הזו. החלום שלי כילדה היה להיות סטודנטית בירושלים ולגור במעונות. הגשמתי לגמרי. לא מבקרת בה מספיק אולם תמיד בדרך לירושלים אני מתמלאת שמחה.
ים מה יש לומר? אחת האהבות הגדולות שלי. כל מי שחבר שלי במציאות או כאן יודע. רוב התמונות שלי הן תמונות של ים. אף פעם לא נמאס לי.

כ – כלבים + כתיבה
אני אוהבת כלבים, אבל לא מאלה שממש ממש... הבכור שלי לחץ מגיל ממש צעיר על הוספת כלב למשפחה. אני אמרתי שאם ארצה לגדל עוד מישהו אני אעשה עוד ילד... בערך בגיל 9-10 הוא הצליח. אני נשבעתי להם שאם הם (שאר בני הבית) לא יעמדו במשימה ואני אצטרך לטפל בו אני אמסור אותו חזרה. זה עבד. כנראה מהפחד... אקו היה חבר חשוב לילדים שלי. אצל הבכור הוקדש לו עמוד נפרד באלבום הבר מצווה שהכנתי לו (כן, הכנתי. אני... )


כתיבה – אתם יודעים את זה. אני אוהבת לכתוב. יחסית קל לי לכתוב. ברכות, נאומים הרצאות, פוסטים. ממש לא כתיבה עלילתית. מעריצה סופרים ואנשים שיצרו חיים שלמים בכתיבה שלהם. מאמינה בכוחה של הכתיבה גם בעבודה פנימית ובהתפתחות האישית. שנים כתבתי דפי בוקר ותמיד אשמח לאיזשהו תרגיל כתיבה. 

ל – לימודים
חובבת הז'אנר. התחלתי את התואר הראשון שלי בגיל 20. שבוע אחרי השחרור מהצבא. טרוף שאני שמחה שקצת עבר מן העולם. יש לי סוללת תעודות ותארים. למדתי הרבה מאוד בנושאים הקשורים לעולם העסקי והאימוני. אוהבת ללמוד גם "סתם" ככה להעשיר את עצמי. 

מ – מלכת המדבר.
יצאתי למסע של "מלכת המדבר" ב- 2005. הלכתי לבד. לא סיפרתי לחברותיי. הדבר הראשון שעשיתי עם עצמי ועבור עצמי.
מעבר לחוויה ולכיף, "מלכת המדבר" עבורי זו חבורה מופלאה של נשים שנמצאת איתי עד היום.


נ – נהיגה אני אוהבת לנהוג. כמעט תמיד אשמח להיות זו שנוהגת. אין לי בעיה לעבור לנהוג ברכבים אחרים ושונים, טיולי ג'יפים כמובן (הבנתם מהסעיף הקודם), נהיגה בלילה. הכל הולך. ובעקבות הטיול בסיישל, לאחרונה, אז גם נהיגה בצד שמאל... אני גם אוהבת מכוניות ותמיד מוכנה לראות תצוגות מכוניות.
אחד הדברים שלא יודעים עליי זה שכשהייתי ממש צעירה, עם תום הלימודים, עבדתי במשך מספר חודשים במשרד יחסי ציבור שעשה יח"צ ל "מועדון המוטורי הישראלי". היה דבר כזה..


ס – סאפ
ברור לא? אהבה גדולה של השנים האחרונות. כיף, שעבורי הוא גם שלווה וגם סוג של ניצחון על הפחד ממים עמוקים שהיה (ועדיין קצת יש לי). תוכלו לקרוא על זה קצת יותר כאן.


ע – עסקים ועצמאות זה לגמרי ביחד מבחינתי. גם על זה לא חלמתי. שאהיה בעלת עסק עצמאי. זה קרה כי החלטתי לאתגר את עצמי. שנים חשבתי לעצמי, וגם אמרתי, שלא מתאים לי להיות עצמאית... בסוף, אתם יודעים. אני בעלת עסק עצמאי. כנראה שהייתי צריכה להוכיח לעצמי משהו. היום, עולמות התוכן של עסקים ועצמאות עסקית הם חלק בלתי נפרד ממני. 

פ – פרחים + פילאטיס
מאוד אוהבת פרחים. בטבע וגם בבית. לאורך שנים מפנקת את עצמי בזרי פרחים ככה בשביל הכיף. היתרון של פרחים הוא שהם נובלים... ואז אי אפשר להאשים אותי שהרגתי אותם... אני מאלה שגם עציצים מפלסטיק מתים אצלי. זאת האמת לאמיתה. אז כשפרחים נובלים אני לא נתקפת ביסורי מצפון ורגשות אשם... (קצת עקום אני יודעת) פילאטיס גיליתי את הפילאטיס לפני למעלה מ- 20 שנה כשגרתי בדאלאס. לא היה כל כך נפוץ אז בארץ. אחרי שחזרתי החל להיות פופולרי יותר. בחיבור עם הגב שלי הבנתי מהר שזה אחד הפתרונות שעושים לי ולגב שלי טוב. אוהבת גם מכשירים וגם מזרן משתדלת לגוון. לפחות פעמיים בשבוע.


צ – צילום + צופים
אני חובבת צילום. מאז שיש לנו מצלמות צמודות ליד אז אפילו עוד יותר. לפני שנה ומשהו עשיתי קורס צילום אמיתי כזה. אבל מצלמת בעיקר עם הסמרטפון. קל ונגיש, לא מכביד על הצוואר וממילא נמצא איתי.
צופים
בתור ילדה לא הייתי חברה בתנועת נוער. תגיעו לאות ר' ותבינו במההתמקדתי אז. שני הבנים הגדולים שלי היו מכורים. עד יב' זה היה הדבר המרכזי אצלם. וגם אצלי... הייתי גזברית בשבט במשך מספר שנים וכמובן חלק בלתי נפרד מהמטבח של מחנה הקיץ. 


ק -קריאה
הסיכוי שלכם לתפוס אותי בלי איזשהו ספר, באמצע הקריאה, קרוב לאפס. קוראת תמיד. גם בתקופות הכי עמוסות ועם ילדים קטנים מצאתי כמה דקות לקרוא. כשלא קראתי הרגשתי פחות טוב. קוראת מאוד מהר ובמגוון ז'אנרים. ממש השבוע השקתי קטגוריה של המלצות קריאה בבלוג שלי.

ר- ריקוד.
אז ככה, אני לא ממש רקדנית אבל מאוד אוהבת לרקוד. לצערי, היום לא עושה את זה מספיק. רקדתי ריקודי עם בלהקת המחול העירונית בראשון לציון (עיר המקור שלי) עד הצבא. לאחר מכן רקדתי בכל הזדמנות אבל ממש לא מספיק. כשנחזור לנורמליות זה דבר שאני רוצה לשנות. 

ש- שינוי + שוקולד
שינוי הוא חלק בלתי נפרד ממני. בעיקר בתחום התעסוקה והקריירה, אולם גם בחיים האישיים. שיניתי תחומי תעסוקה ומקומות עבודה, התראיינתי המון, ניסיתי, ולקחתי צ'אנסים. מכירה את הדרך ואת התהליך שעוברים לפני, תוך כדי וגם אחרי.
ללוות אנשים ועסקים בתהליכי שינוי זה להיות שם עבור מי שרוצה לשנות או נמצא במהלך שינוי. כשהייתי צריכה, היו מי שסייעו לי בדרך, ואני אוהבת לעשות זאת עבור אחרים. מדוע קשה כל כך לעשות שינוי? מוזמנים לקרוא יותר
שוקולד יש מה להסביר? פעם הגדרתי את עצמי שוקוהוליסטית. היום כבר פחות. יחד עם זאת שוקולד משובח לא מחזיק לידי יותר מדי זמן. 

ת – תלתלים איך הייתם מתארים אותי למישהו שמעולם לא ראה אותי? מתולתלת. נכון? לקח לי בערך 18 שנים להשלים עם המציאות. להגנתי יאמר שלא ידעו מה לעשות איתי ועם השיער שלי כשהייתי ילדה. חומרי טיפוח לתלתלים לא נולדו אז בארץ. אבל אחרי שהתרגלתי לעצמי זה הפך סיפור אהבה. מעולם לא עשיתי פן או אבו עגילה (מעניין מי בכלל יודע.ת מה זה) וודאי לא החלקה. אני מגיעה עם ערמת התלתלים שלי. ...
Take it or leave itמקווה שלמדתם משהו חדש עליי ואתם מכירים אותי מעט  יותר לעומק.

אשמח לתגובות כרגיל.

ועד הפעם הבאה,

תמשיכו ליהנות זו האחריות שלכם, 

רוית

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.